Причини, через які може неочікувано збільшитися витрата палива

Причини, через які може неочікувано збільшитися витрата паливаЗважаючи на ціну пального, економія кількох літрів бензину – дуже важлива складова сімейного бюджету, пише Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ на vidido.ua.

Коли у світі барель нафти постійно падає в ціні, в Україні, навпаки, вартість бензину постійно зростає. Тому автомобіль стає справді розкішшю, а не засобом пересування.

Експерти кажуть, що зменшити витрати пального автомобілем цілком реально. Зрозуміло, що не можна автомобіль, який споживає 10 літрів бензину на сто кілометрів, змусити споживати лише половину. Але зекономити певний відсоток пального можна.

Дизельний двигун, як водиться, споживає трохи менше за бензиновий. Але і у нього є свої мінуси. Інжекторне авто економічніше, аніж карбюраторне. Виробники намагаються понизити витрату пального. Водночас ціни на бензин також з року в рік збільшуються. Але є кілька варіантів, перевірених роками та досвідом автолюбителів.

– Є кілька простих нюансів, які допоможуть зменшити витрати пального. Якщо коротко. То необхідно правильно доглядати за своїм автомобілем – вчасно міняти мастило та фільтри, стежити за тиском у колесах, не перенавантажувати авто, не користуватися різними опціями (кондиціонер чи так званий «клімат-контроль») – хоча у спеку чи холод – це знущання над собою та пасажирами, – каже автомеханік Денис Гусак. – Також чимало залежить від манери водіння та коробки передач (автоматична чи ручна). І, найголовніше, – це, власне, сам автомобіль та його норми споживання. Зношений двигун споживає значно більше пального, аніж новий – це аксіома.

Важливо, кажуть водії, стежити за тим, як ви кермуєте. Манера їзди безпосередньо впливає на розхід пального. Якщо постійно тиснути на педаль газу і збільшувати без потреби обороти двигуна, то швидше закінчиться пальне.

Постійна і помірна швидкість – хороший метод знизити витрати бензину і проїхати більше на одному баку. Тому швидко розганятися, особливо у міському циклі, на світлофорі, а потім різко гальмувати – не найкращий спосіб зекономити пальне.

Також потрібно стежити за фільтрами. Адже через нестачу кисню мотор отримує підвищену концентрацію суміші пального. Це веде до збільшення витрат.

Якісне мастило (синтетичне, напівсинтетичне) безпосередньо впливає на економію пального. Що краще мастило, то менший коефіцієнт тертя між деталями двигуна.

Трансмісія кожного автомобіля розрахована на свій розмір коліс. Якщо дотримуватися моди і встановити колеса більшого діаметра. Відповідно збільшується витрата пального.

Не варто забувати про тиск у шинах – що він менший – то більше навантаження на двигун.

Використання різних опцій – зокрема кондиціонера також збільшує витрати пального. Щоправда, якщо за містом ви відкриєте вікна в салоні (попередньо вимкнувши кондиціонер) – це також призведе до збільшення витрат пального – адже погіршиться аеродинаміка кузова і збільшиться коефіцієнт опору.

– Кажуть, що автоматична коробка передач також сприяє підвищенню втрати пального, – розповідає водій з 20-річним стажем Микола Босий. – Мовляв, з «механікою» витрати менші, бо автоматові, аби переключити передачу, потрібен час. Хоча це спірне твердження. Необхідно заправляти якісним пальним автомобіль, тоді і витрати пального будуть значно меншими.

Відмовлятися від автоматичної коробки передач ніхто не поспішає через зручність. Навіть якщо і справді це збільшує витрати.

Ще однією причиною збільшення витрати пального є зайве навантаження. Тобто можна продовжувати возити повний багажник картоплі чи цегли, але не варто сподіватися на економію пального.

Найголовніше, напевно, стежити за станом свого «залізного коня». Кожен агрегат, вузол тощо впливає не лише на витрати пального, але й на вашу безпеку.
скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Теги: двигун, пальне, бензин, економія, автомобіль
Додати коментар