Розвiнчуємо найпоширенiшi мiфи про псорiаз

Розвiнчуємо найпоширенiшi мiфи про псорiазУ давнину цю хворобу називали "трояндою диявола" - саме такий вигляд має висипання на шкiрi при псорiазi. Англiйський прем'єр-мiнiстр Вiнстон Черчилль, який хворiв на псорiаз, запропонував поставити пам'ятник iз чистого золота людинi, яка знайде лiки проти цiєї недуги.

А Американський нацiональний фонд псорiазу пообiцяв лiкаревi чи науковцевi, який знайде лiки проти цiєї хвороби, премiю, еквiвалентну Нобелiвськiй. На жаль, досi такого пам'ятника не поставили.

За статистикою МОЗ, в Українi налiчується 1,5 мiльйона хворих на псорiаз. Такi люди через висипання на шкiрi часто стикаються з упередженим ставленням, мають проблеми у спiлкуваннi, в особистому життi. Їх вважають заразними, а хворобу - наслiдком недотримання гiгiєни. Проте насправдi це не так.

- Псорiаз - зовсiм не заразна хвороба, - спростовує мiфи Жанна Приходько, лiкар-дерматолог вищої категорiї. - Вiн не передається внаслiдок шкiрного контакту, використання спiльного посуду, через рукостискання, пiд час статевого акту. Це спадкова хвороба, зумовлена збоями в iмуннiй системi, яка проявляється у 2 - 7% населення свiту. Це хронiчний дерматоз, який проявляється висипом - червоними або рожевими плямами, якi перiодично запалюються. В основi лежить порушення механiзму регенерацiї клiтин шкiри - якщо в здорових людей повне оновлення верхнього шару шкiри вiдбувається приблизно кожнi 24 - 28 днiв, то у хворих на псорiаз цей процес у шiсть-сiм разiв швидший.

- Коли це стається?

- Пiд дiєю факторiв-провокаторiв (а це стрес, нервово-психiчне напруження, психологiчна травма) певнi гени дають поштовх до розвитку псорiазу. Наприклад, у пiдлiтковому вiцi псорiаз часто проявляється в перiод iспитiв. Нерiдко плями на шкiрi з'являються пiсля смертi близької людини. Захворiти на псорiаз можуть навiть малi дiти - пiсля перенесеної вiрусної хвороби (грипу з ускладненням), бактерiальної чи iнфекцiйної (наприклад, ангiни). Пiд час загострення висип супроводжується свербежем, шкiра трiскається, кровить. Найчастiше такий висип з'являється на згинi лiктiв, колiн, волосистiй частинi голови, спинi. У важких випадках псорiаз уражає i внутрiшнi органи. До речi, за даними дослiджень, серед хворих - бiльшiсть людей, якi працюють розумово. Можливо, поясненням є ослаблений iмунiтет, який спричиняє малорухливий спосiб життя.

- Ця хвороба вилiковна?

- Вилiкуватись повнiстю неможливо. Якщо псорiаз проявився хоча б раз, вiн залишається на все життя. Рiч у частотi загострення.

- Кажуть, влiтку хворi на псорiаз вiдчувають полегшення - сонце справдi допомагає?

- У теплу пору року людям iз псорiазом рекомендують бувати на морi, задля природного свiтлолiкування. Проте обов'язково слiд застосовувати сонцезахиснi креми - щоб не спровокувати сонячний опiк. Адже єдиним офiцiйно визнаним додатковим методом лiкування є фототерапiя - застосування штучних джерел ультрафiолетового випромiнювання. Для цього використовують випромiнювання певного спектра - ультрафiолетовi променi пригнiчують активнiсть iмунних клiтин, якi атакують клiтини епiдермiсу, спричиняючи їх надмiрний подiл.
скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Теги: псоріаз, хвороба
Додати коментар