Юристи пояснили, як законно уникнути податку за "зайвi квадратнi метри" житла

Юристи пояснили, як законно уникнути податку за "зайвi квадратнi метри" житлаІз 1 липня власникам житлової нерухомостi приходять повiдомлення про сплату податку на нерухомiсть, яка була у власностi в 2016 роцi. Заплатити треба до 28 серпня.

Нагадаємо: його мають сплачувати тi, хто має у власностi квартиру площею понад 60 квадратних метрiв або будинок понад 120 квадратних метрiв, або i те, i iнше (тобто рiзнi типи житла), площа яких разом перевищує 180 квадратних метрiв.

Люди, якi отримали рахунки для сплати цього збору, шокованi, їхньому обуренню немає меж!

"Учора отримала рахунок iз сумою податку на розкiш i просто в шоцi вiд тих придуркiв, якi ухвалюють такий закон, - пише в соцмережi панi Надiя. - У мене квартира 72 квадрати, де прописана я i двоє дiтей. Невже це розкiш? - дивується жiнка. - Квартиру ми купили в кредит. Десять рокiв сплачувала його, щоб дiти мали окремi кiмнатки, i тепер я знову маю платити за своє, що так тяжко давалося через стрибки долара. Коли я проживала з батьками й ми тiснилася в сорока квадратних метрах, нiхто ж не доплачував, та й нинi не доплачує людям за незручностi, а тепер я, виявляється, живу в розкошi?"

"Будувати дiм держава не допомагала, то за що платити цей податок?" - питає Наталiя. "Чому власник двох квартир повинен платити податок, а власник квартири та будинку - нi?", "Чому кiлькiсть неоподатковуваних метрiв не залежить вiд кiлькостi мешканцiв?" - i таких "чому" ще дуже й дуже багато. Та виявляється, що й справдi цього податку можна уникнути чи хоча б мiнiмiзувати, притiм у законний спосiб. Як? Усе просто!

"Досить укласти договiр про подiл майна подружжя, i тодi зникне потреба у сплатi цього податку, - пiдказує юрист Олег Мицик. - Бо в такому разi воно стане власнiстю двох осiб i, вiдповiдно, площа будинку чи квартири подiлиться навпiл i вже може стати в межах норми або ж iстотно зменшиться розмiр оподатковуваної площi.

Часто буває, коли в подружжя у власностi чоловiка є квартира, а в дружини - будинок. Як наслiдок, вiн платить податок за надлишкову площу квартири, вона - вiдповiдно, будинку. Але виходячи iз Сiмейного кодексу України, це спiльна сумiсна власнiсть обох членiв подружжя i належить обом. Тому, подiливши i квартиру, i будинок навпiл, можна уникнути безпiдставної сплати податку".

I це, зi слiв фахiвця, не є ухилення вiд податку, а абсолютно законний i простий спосiб його оптимiзацiї, ще й справедливий розподiл майна мiж подружжям.

"Якщо ви розумiєте, що площа будинку чи квартири велика i потрiбно за це платити податок, але на вашiй дитинi чи чоловiковi, чи мамi взагалi нiякої нерухомостi немає, тодi можете подарувати половину чи частину квартири (як вважаєте за потрiбне) їм, - пiдказує ще один варiант Юрiй Мокрий, експерт з юридичних питань щодо нерухомостi. - Таким чином ваша частка зменшується, i ви платите лише за те, чим володiєте. I якщо частка, якою ви володiєте, входить у ту кiлькiсть квадратних метрiв, яка не оподатковується за законом, вiдповiдно, платити податок вам не потрiбно".

Але, як з'ясовується, не потрiбно буде лише з моменту, коли ви зробили таке переоформлення. "Тобто якщо до цього часу ви володiли рiк квартирою на сто квадратiв, то все ж таки за надлишковi 40 квадратних метрiв цiєї нерухомостi змушенi будете заплатити, - пояснює фахiвець. - А якщо ж одразу пiд час купiвлi цiєї квартири вам зробили таке переоформлення, то, звичайно, що в кожного тодi є своя кiлькiсть квадратних метрiв, яка не оподатковується. I, вiдповiдно, кожен не платитиме. Тобто квартира не оподатковуватиметься взагалi".

Якщо ж мова про власника, котрий не має з ким роздiлити свою нерухомiсть, тодi йому все ж доведеться сплатити цей податок, позаяк iнших варiантiв уникнути його законним шляхом немає.
скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Теги: нерухомість, податок
Додати коментар