У Дрогобичі відбулась церемонія нагородження Лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка

У Дрогобичі відбулась церемонія нагородження Лауреатів Міжнародної премії ім. Івана ФранкаЯк повідомила прес-служба Львівської ОДА, в межах святкування 161-ої річниці від дня народження Івана Франка, у Дрогобичі відбулась церемонія нагородження Лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка.

Цьогоріч переможцями стали два достойники.

У номінації “за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” - професор Віденського університету, Президент Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер.

У номінації “за вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук” – академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка – Олег Шаблій.

З цієї нагоди у Народному домі Дрогобича зібрались сотні гостей. Зокрема, прибув на церемонію нагородження онук українського письменника, який водночас є Головою Правління Міжнародного фонду Івана Франка, Роланд Франко. Також були присутніми й члени міжнародного журі з Австрії, Польщі, Словаччини, представники влади, родичі Івана Франка з-за кордону, духівництво та громадськість.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

"Пророки в Україні є, і вони – серед нас. Нам не треба шукати геніїв десь по світах, адже вони народжені нашею землею. А Іван Франко - є наймогутнішим нашим генієм», - зазначив Олег Синютка.

Опісля урочистого нагородження, усі присутні поклали квіти до пам’ятника Іванові Франку.

Довідка:

Міжнародний фонд Івана Франка — недержавна благодійна організація, діяльність якої спрямована на підтримку розвитку україністики та суспільно-гуманітарних наук, просування та популяризацію наукового та творчого доробку Івана Франка. Фонд створено у червні 2015 року з ініціативи внука Івана Франка — Роланда Франка. Преміальний фонд у 2017 році становить 500 000 гривень.
скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Теги: Дрогобич, Іван Франко, премія, нагорода
Додати коментар