Чехія iстотно збiльшила квоту на працевлаштування українців

Чехія iстотно збiльшила квоту на працевлаштування українцівЧеська Республiка видаватиме громадянам України вдвiчi бiльше дозволiв на роботу - 8 тисяч на рiк. Про це розповiв посол Чехiї в Українi Радек Матула.

За його словами, заяви на робочi вiзи за цiєю програмою розглядатимуть в Українi. Як квота буде змiнюватися далi, залежить вiд домовленостей уряду, профспiлок i органiзацiй роботодавцiв, зазначив дипломат. Докладнiше про новацiю - у нашiй розмовi з президентом Всеукраїнської асоцiацiї компанiй з мiжнародного працевлаштування Василем Воскобойником.

- Яким чином можна скористатися цими дозволами на роботу?

- Для цього спершу треба або самостiйно шукати працедавця на територiї Чехiї, або звертатися до компанiй, якi спецiалiзуються на пошуку роботи в цiй країнi. А вже пiсля того, маючи запрошення вiд працедавця, можна вiдкривати робочу вiзу. Однак, щоб не наразитися на шахраїв, котрi видають себе за посередникiв, треба спиратися на три головнi речi: наявнiсть лiцензiї на посередницьке працевлаштування за кордоном, укладення договору, який пiдтверджує вiдносини мiж компанiєю-лiцензiатом та її клiєнтом i, третє, сплата за послуги компанiї виключно в безготiвковiй формi.

- Якi спецiальностi в Чехiї найбiльш затребуванi?

- Найбiльший попит на спецiальностi, пов'язанi з iнженерiєю, будiвництвом. Чехам потрiбнi перш за все добрi фахiвцi, люди, якi можуть працювати на сучасних пiдприємствах. Разом з тим, хоч i в другу чергу, ця країна потребує продавцiв, людей, якi пакують товар, та iнший неквалiфiкований персонал.

- Чи вимагають такi роботодавцi знання чеської мови?

- Звiсно, якщо ви намагаєтеся спiлкуватися з роботодавцем, то вiн не буде вчити ту мову, якою ви розмовляєте. Iнженер чи, до прикладу, навiть квалiфiкований зварник, повинен умiти читати креслення й iнструкцiї, тому йому, звiсно, треба розумiти чеську мову. I це часто стає бар'єром на шляху наших спецiалiстiв, якi хочуть працювати в Чехiї. Тому про студiювання чеської варто подумати заздалегiдь. Якщо ж їдете й не розумiєте мови, то зможете претендувати тiльки на фiзичну працю вiд п'ятої ранку i "до он того стовпа".

- А якi зарплати в цiй країнi?

- У середньому на 20% вищi, нiж у Польщi. Однак не все так однозначно. Перед тим, як погоджуватися на пропозицiю, потрiбно орiєнтуватися не лише на суму зарплати, а й на вартiсть житла, яка може iстотно рiзнитися залежно вiд умов.
скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Теги: Чехія, робота, працевлаштування
Додати коментар